Vibrasyon nedir?

Vibrasyon, iş parçalarına çeşitli kimyasal sıvıların ve taşların bir kazan içerisinde yüksek hızlarda titreşim hareketiyle uygulanmasıdır.

Taş Kumlama’da vibrasyon


İşletmemizde çapak alma, pas alma, aşındırma, tufal alma ve parlatma vibrasyon uygulamaları profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Çapak alma


Çapak alma, malzemenin üzerindeki çapak adı verilen pürüzleri yok etmek amacıyla yapılan işlemdir. Bu işlemde malzemenin cinsine göre seçilen vibrasyon sıvıları ve özel vibrasyon taşları kullanılır.

Pas alma


Pas alma, zamanla yuzeyinde oksitlenme oluşmuş malzemeyi yüzeyindeki pastan arındırmak için yapılan işlemdir. Bu işlemde malzemenin cinsine göre seçilen vibrasyon sıvıları ve özel vibrasyon taşları kullanılır.

Aşındırma

Aşındırma, malzemenin üzerindeki kayganlığı almak ve malzemenin daha iyi kaplama ve boya tutması için uygulanan işlemdir. Bu işlemde malzemenin cinsine göre seçilen özel vibrasyon sıvıları ve aşındırıcı özel plastik taşlar kullanılır.

Tufal alma

Tufal alma, malzeme üzerinde ısıl işlemden kalmış kirli yüzeyi ve kapuğu kaldırmak amacıyla yapılan işlemdir. Bu işlemde malzemenin cinsine göre seçilen vibrasyon sıvıları ve özel vibrasyon taşları kullanılır.

Parlatma

Parlatma, çapağı alınmış, pası alınmış ya da aşındırılmış malzemeye parlak bir yüzey kazandırmak amacıyla yapılan işlemdir. Bu işlemde malzemenin cinsine göre seçilen vibrasyon parlatma sıvıları ve özel seramik taşlar kullanılır.
 


Yukarı Git
Arama: Ara